Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie

Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie jest jednostką organizacyjną powiatu starogardzkiego. Zlokalizowany w miejscowości Rokocin koło Starogardu Gdańskiego. Dom przeznaczony jest dla osób niepełnosprawnych intelektualnie i dysponuje 86 miejscami.

 

Główny budynek zwany „Dużym Domem” mieści się w XIX wiecznym pałacu, który już po wojnie, w roku 1946 został przeznaczonym na dom opieki. Budynek ma kształt wydłużonego prostokąta z płytkim rytalitem i dobudowaną werandą w północno – wschodnim narożniku. Elewacja pałacu jest o cechach klasycystycznych z zachowanymi licznymi elementami detali architektonicznych. Wewnątrz zachowała się piękna „Złota Sala” ze zdobieniami sufitu oraz wnęką kominkową. Budynek otoczony jest parkiem z drzewostanem liściastym, przez który przepływa rzeka Smela.

 

Dom Pomocy Społecznej zapewnia całodobową opiekę swoim mieszkańcom świadcząc usługi określone w rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 sierpnia 2012 r. w sprawie domów pomocy społecznej (Dz.U. z dnia 2018 r., poz. 734).

Dom Pomocy Społecznej w Rokocinie działa na podstawie ustaw i rozporządzeń oraz na podstawie i . STATUTU Szczegóły pliku
Nazwa: statut2010 DPS Rokocin.pdf
Opis: Brak opisu
Utworzono: Brak daty utworzenia
Data dodania: 2016-03-02 10:51:38
Autor pliku: Brak autora
Wprowadził/a: monika zienkowska
Rozmiar pliku: 0.08 MB
Rozszerzenie pliku: pdf
REGULAMINU OGRANIZACYJNEGO Szczegóły pliku
Nazwa: Regulamin DPS-Luty.pdf
Opis: Regulamin Domu Pomocy Społecznej luty 2022 r.
Utworzono: 2022-02-22 20:25:36
Data dodania: 2022-02-22 20:26:08
Autor pliku: Berenika Gliniecka
Wprowadził/a: Piechowski Bartosz
Rozmiar pliku: 3.02 MB
Rozszerzenie pliku: pdf

 

W skład Domu wchodzą cztery oddziały:

 

Oddział „Duży Dom”

Główna siedziba Domu Pomocy Społecznej w Rokocinie. W budynku usytuowana jest administracja, księgowość oraz kuchnia obsługująca wszystkie oddziały. Dom zamieszkuje 36 mieszkańców. Dostępne są pokoje 2, 3 i 4 osobowe, stołówka oraz „Złota Sala”, pełniąca funkcję miejsca spotkań i relaksu dla mieszkańców.

 

Oddział „Mały Dom”

Znajduje się na przeciw głównej siedziby “Dużego Domu”, został zaadoptowany z budynku gospodarczego należącego do pałacu. Posiada elewację wykonaną z czerwonej cegły oraz niestandardową architekturę. Jest to oddział bardzo kameralny i przeznaczony dla 16 osób, zamieszkujących pokoje 2 i 3 osobowe.

Na terenie usytuowane są również warsztaty terapii zajęciowej, gdzie w pracowniach mieszkańcy zajmują się rzeźbą, malarstwem oraz wykonywaniem prac w technikach różnych.

 

Oddział „Niezapominajka”

Oddział „Niezapominajka” znajduje się w Starogardzkie Gdańskim przy ulicy Jagodowej 19. W pokojach jedno, dwu oraz trzy osobowych pokojach mieszka 15 pensjonariuszy. Dom jest bardzo kameralny, posiada spory teren zielony oraz przestronny taras, gdzie mieszkańcy mogą spędzać czas.

 

Oddział „LaGuardia”

Oddział „LaGuradia” mieści się w Starogardzie Gdańskim, na osiedlu Łapiszewo. Jest to duży budynek jednorodzinny, gdzie w pokojach jedno,  dwu i trzy osobowych pokojach mieszka 19 pensjonariuszy. Na terenie znajduje się oddzielne, przestronne pomieszczenie warsztatów terapii zajęciowej, gdzie wykonywane są m.in. prace malarskie akwarelą, pastelami, farbą olejną oraz “wypalanie w drewnie.